Erenköy Mağaza 2 Sipariş Hattı
+90 (216) 467 63 08
+90 (216) 467 63 06
Şaşkınbakkal Mağaza Sipariş Hattı
+90 (216) 368 94 95
+90 (216) 386 60 61
Instagram Blog

Teslimat ve İade Koşulları

Teslimat koşulları :
Hafta içi saat 15.00’a kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargo firmasına teslim edilmektedir.
Cumartesi, Pazar günü vermiş olduğunuz siparişler, Pazartesi günü kargo firmasına teslim edilmektedir.
Resmi tatillere denk gelen günlerde bir sonraki iş günü kargo firmasına teslim edilmektedir.
Özel günlerde (yılbaşı, bayram vb.) kargolarda yoğunluk oluşabileceğinden sebep teslimatların gecikebileceği veya ertesi gün kargoya verilebilme ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.
Siparişlerinizin kargo ile ön görülen teslimat tarihi mesafeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Online, whatsapp-telefon sipariş hattı ile verilen siparişlerinizde 1.paket servis hizmeti  bölgesi aşağıdaki gibidir, servis hizmeti saatleri ise 10.00-22.00 arasıdır.
Motorize kuryelerimizde eksiklik olduğu takdirde 13.30-22.00 arasıdır.
Bostancı’dan kızıltoprak’a kadar Bağdat caddesi ve etrafını kapsayan alan, Fenerbahçe, Kalamış, Kozyatağı, Sahrayıcedit, Merdivenköy, Kazasker, Şenesenevler, Göztepe, Tüccarbaşı, Ziverbey’dir.

Paket servis hizmeti ÜCRETİ YOKTUR.

2.paket servis hizmeti  bölgesi aşağıdaki gibidir, motorize kuryemiz mağazadan saat 16.00’da hareket ederek günde 1 kez ürün teslimatı yapılmaktadır.
Paket servis hizmeti alt limiti 500 TL’dir.
Acıbadem, Koşuyolu, Altunizade, Çengelköy, Çamlıca, Şerifali,
Ataşehir ilçesi ve birçok semti,
Çekmeköy ilçesi ve birçok semti,
Kartal ilçesi ve birçok semti,
Maltepe ilçesi ve birçok semti,
Ümraniye ilçesi ve birçok semti,
Üsküdar ilçesi ve birçok semti,


Paket servis hizmeti ÜCRETİ YOKTUR.

Trafik yoğunluğu, hava şartları (yağmur, kar, vb.) ve olağanüstü hallerde paket servis hizmetinde aksamalar meydana gelebilir.

İade koşulları :
Genel ;
Kullanmakta olduğunuz online alışveriş sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 
Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri belirlenen alışveriş tutarının altında ise alıcı tarafından ödenecektir.
Satın alınan her bir ürün, 15 günlük süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adreste bulunan kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa kullanım şartları gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
Satın alınan ürün ile ilgili satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak, konu olan ürünün fotoğrafları ile veya kayıtlı veri saklayıcısı ile alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
 
Sözleşme konusu ürün :
Tarih :
Ürün bilgileri :

Kargo Tutarı ve ödeyen taraf :

Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, markası, satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
Ödeme şekli:
Teslimat adresi:
 
Satın alınan ürün bedeli ödenmez ise :
Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse veya ürün bedeli herhangi bir sebepten dolayı Satıcı'ya ulaşmazsa, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 
Kredi kartının yetkisiz kullanımı ile yapılan alışverişler :
Ürün teslim edildikten sonra, Alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olucak şekilde SATICI'ya iade etmek zorundadır.
 
Öngörülemeyen sebeplerle ürün süresinde teslim edilemez ise :
Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 7 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 7 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
 
Alıcının ürünü kontrol etme yükümlülüğü :
Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce kontrol ederek;
üründe ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.
Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.
ALICI, Teslimden sonra ürünü özenle korumak zorundadır.
Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır. Ürün Fatura ile beraber iade edilmelidir.
Ayrıca Koz Koşulsuz Müşteri Mutluluğu anlayışı ile MUTLAKA kargo teslimatının yapıldıgı gün olmak kaydı ile, kargo sürecinden kaynaklı üründe ezilme, bozulma vb. istenmeyen durum var ise ürünün ambalajı tamamen açılmadan, ürün kullanılmadan, iadeye konu olan ürünün fotoğrafları çekilerek 0530 527 05 69 Koz1974 WhatsApp Hattı üzerinden görsel ve açıklamalı metin olarak bilgilendirmeniz gerekmektedir. Yapılması gerekenlerle ilgili Koz Koşulsuz Müşteri Mutluluğu anlayışı ile ekip arkadaşlarımız ilgileneceklerdir.

Cayma hakkı :
ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya  yazılı olarak veya kayıtlı veri saklayıcısı ile  bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 
Satıcının cayma hakkı bildirimi yapacagı iletişim bilgileri :
Şirket : Gurme kuruyemiş san.tic.ltd.şti.
Adı/ünvânı : Koz İstanbul
Adres : Caddebostan mah. Bağdat caddesi No 326 Kadıköy İstanbul
E posta : info@koz1974.com
Tel : 0216 467 63 08 / 06
 
Cayma hakkının süresi :
Alıcı, 14 gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Bu 14 günlük süre ürünün Alıcıya teslim edildiği tarihten itibaren başlar.
Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya aittir.
Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya yazılı veya kayıtlı veri saklayıcısı ile bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 
Cayma hakkının kullanımı :
Alıcı, sözleşmeden caydığını açık bir şekilde belirten beyanını Satıcı’ya iletmelidir. 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, iade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi işlemin daha hızlı yapılmasına imkan sağlayacaktır.
İade edilecek ürünler kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte kullanılmamış, eksiksiz, hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 
İade koşulları :
SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç  toplam 14 günlük süre içerisinde yükümlüdür. Alıcı, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 gün içinde ürünü Satıcıya geri göndermek zorundadır. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle üründe zarar oluşursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.
 
Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler :
a)Tüketicinin kişisel talepleri doğrultusunda hazırlanan ürünlere ilişkin sözleşmeler.
b) Çabuk bozulabilen ürünlerin teslimine ilişkin sözleşmeler.
c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerden; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünlere ilişkin sözleşmeler.

 • App Store
  App Store'dan
  Uygulamayı İndirin.
 • Google Play Store
  Google Play'den
  Uygulamayı İndirin.
 • Müşteri Hizmetleri
  Müşteri Hizmetleri
  0216 467 63 06