Erenköy Mağaza 2 Sipariş Hattı
+90 (216) 467 63 08
+90 (216) 467 63 06
Şaşkınbakkal Mağaza Sipariş Hattı
+90 (216) 368 94 95
+90 (216) 386 60 61
Instagram Blog

Kuruyemişler

Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının kuruyemişleri "Saklı Bahçenin Yemişleri" kalitesindedir.
Çünkü ;
Doğa’nın bahşettiği en kaliteli tarım ürünlerini, mottosu sadece ve sadece kalite olan, bilgi, kabiliyet ve imkan noktasında en kaliteli tarım ürününü hazırlayabilecek olan toptancı üstü tedarikçi firmalarımızdan satın alım kabul kriterlerine uygun şahit numune ürün talep edilir. Gelen şahit numune ürün satın alım kabul kriterlerine uygun ise sipariş verilir. Sipariş edilerek gelen yarı mamül ürün, şahit numune ürün ile rast gele kalite kontrol yöntemine göre oransal olarak kalite kontrol işlemi yapılır. Kalite kontrol onayı alan yarı mamül ürün, ürün ayıklama personelleri tarafından hijyen prensiplerine uygun olarak, ürün ayıklama kriterlerine göre yarı mamül ürünü ayıklayarak, tekrar kalite kontrol işleminden geçer. Satış kabul kriterlerine uygun ise kavrulmak üzere mamül ürün deposuna yerleşimi yapılır.

İmalathane müdürü tarafından % 100 tartım, % 100 zaman kontrolü ve % 100 izlenebilirlik ilkeleri esas alınarak hazırlanan kuruyemiş kavurma talimatlarına göre %100 doğal ve hiçbir katkı maddesi içermeden yıllanmış deneyimli ustalarımız tarafından marinasyon işlemi yapılır. Akabinde özel taş tabanlı fırınlarımızda firmamıza özgü yöntemlerle kavrulma sürecine geçilerek kavurma işlemi yapılır. Kavrulan ürün özel diktirilmiş pamuklu çuvallarda dinlenme işlemine alınarak doğal süreçte soğuması  sağlanır. Eleme işlemine hazır olan kavrulmuş kuruyemiş, kuruyemiş eleme talimatına uygun şekilde elenerek, tartılarak paketlenerek merkez depoya sevk edilir. Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının seçkin misafirlerine sunulmak üzere mağazalara transfer edilir.

Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının kuruyemişleri 7’den 70’e her yaş grubundan misafirlerimizin keyifle tükettiği sağlıklı, lezzetli ürünlerdir. Sağlıklı atıştırmalık yada saglıklı ara öğün olarak evinizde acıktığınız her an açlığınızı kolayca yatıştırabilirsiniz. ister okulda, ister kampüste, ister araçta, ister ofiste, ister yogun iş temposunda, ister cadde’de dolaşırken,ister çay saatinde, ister spor öncesi veya sonrasında günlük yaşamın parçasıdır.


Ayrıca misafirlerimiz ailesiyle, arkadaşlarıyla, sevdikleriyle sohbetin en doruk noktaya ulaştığı anlarda Osmaniye'nin Ceyhun bölgesinden getirterek özel taş tabanlı fırınlarımızda kavurduktan sonra seçtiğimiz iri taneli Tuzlu ve tuzsuz Fıstık içi, Gaziantep ve Siirt’ten getirterek seçtiğimiz, özel taş tabanlı fırınlarımızda kavurdugumuz, V harfi şeklinde ağzı açık olan, iri taneli Özel Antep fıstık ve Özel Siirt fıstık, Muğla’nın Datça ilçesinin köylerinden getirterek seçtiğimiz, özel taş tabanlı fırınlarımızda kavurdugumuz, iri taneli Özel Datça Ak Badem İçi, Bursa’nın köylerinden getirterek, el yordamı ile zarını soyarak, kurutarak, seçerek, özel taş tabanlı fırınlarımızda kavurduktan sonra tekrar seçerek hazırladığımız Özel zarı soyulmuş badem içi, Özenle kavurdugumuz, seçtiğimiz iri taneli Cashew fıstık içi ve iri taneli Özel zarlı cashew fıstık içi, Giresun’un Tirebolu bölgesinden getirterek seçtigimiz Tek kavrulmuş ve çifte kavrulmuş fındık içi, Nevşehir’in Karacaören bölgesinden getirttigimiz, özel taş tabanlı fırınlarımızda kavurduktan sonra seçtiğimiz dolgun, iri taneli Özel tuzlu ve tuzsuz kabak çekirdegi gibi diğer kuruyemiş’lerimizin kalitesiyle, tazeliğiyle, lezzetiyle, hem keyif dolu ânlarınıza ortak oluyor, hem de mutluluğunuza.

Ânını dolu dolu geçirmek isteyen, ister sevdiğiniz dizinin yeni sezonunu izlerken, ister derbi maçlarını izlerken, ister sahilde arkadaşlarınızla uzun zamandır biriken sohbetlerin acısını çıkartırken, ister güzel bir yaz akşamında sofranıza neş’e katarken hep ama hep sizlere eşlik ediyoruz.

Doğum günlerinde, partilerde ya da tüm özel günlerde misafirlerimizin sevdikleriyle birlikte ânı yaşamalarına eşlik ediyoruz.

Şirket ve bayii toplantılarında, yılbaşı, bayram veya özel günlerde iş ortaklarınız ve personeliniz için sağlıklı ve lezzetli hediye alternatifleri ile misafirlerimize farklılıklar sunuyoruz.

Mutfakta ise kuru yemişlerimizi  pastalardan kurabiyelere kadar, sütlü tatlılardan şerbetli tatlılara, fit tatlılara kadar sağlıklı tatlı tariflerde lezzeti taçlandıracak tamamlayıcı ürün grubu oluyoruz. Ayrıca ister süt veya yoğurtla karıştırarak kendinize hem pratik hem de çok sağlıklı ara öğünler hazırlayabilirsiniz.

Kuruyemişler demir içerir. Demir kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumunu destekler, vücutta normal oksijen taşınımına yardımcı olur.
Ayrıca demir bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler, hücrelerin bölünmesinde görevi vardır, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasında rol oynar.
Kuruyemişler kalsiyum içerir. Kalsiyum normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur, normal kas fonksiyonunu destekler ve sindirim enzimlerinin normal fonksiyonuna fayda sunar.
Kuruyemişler protein içerir. Protein kas kütlesinin artışına ve korunmasına katkıda bulunur, normal kemiklerin korunmasını destekler.
Kuruyemişler potasyum içerir. Potasyum, normal kas fonksiyonlarına katkıda bulunur ve kan basıncının korunmasında faydalıdır.
Kuruyemişler tekli ve/veya çoklu doymamış yağ asidi içerir. Diyette doymuş yağların doymamış yağlarla yer değiştirmesi normal kan kolesterol düzeyinin korunmasına katkıda bulunur.

 

Taş Tabanlı Fırınlarımızda kavrulmuş yüksek Kuruyemiş çeşitlerimizle e ticaret sitemiz üzerinden online alış veriş ile tüm Türkiye'ye bir tık mesafedeyiz.İyi kuruyemiş içimizden gelir...

  • App Store
  App Store'dan
  Uygulamayı İndirin.
 • Google Play Store
  Google Play'den
  Uygulamayı İndirin.
 • Müşteri Hizmetleri
  Müşteri Hizmetleri
  0216 467 63 06