Erenköy Mağaza 2 Sipariş Hattı
+90 (216) 467 63 08
+90 (216) 467 63 06
Şaşkınbakkal Mağaza Sipariş Hattı
+90 (216) 368 94 95
+90 (216) 386 60 61
Instagram Blog

Kuru Meyveler

Kuru meyve dendiğinde aklımıza ilk gelen besinlerden olan Sarı kayısı kurusu, Doğal (günkurusu) kayısı kurusu, Dağ İncir kurusu, Çekirdeksiz erik kurusu, Özel çekirdekli siyah üzüm kurusu, Sarı üzüm kurusu, Dut kurusu, Hurma çeşitleri olmak üzere başlıcalarıdır.

Güzel ülkemizin verimli topraklarının en güzel kuru meyveleri güneşin sağlık veren enerjisiyle bir araya geldi. Toplandıktan sonra sadece beze sererek kurutturdugumuz kuru meyvelerin en iyi kalite olan grubunu en doğal haliyle evlerinize getiriyoruz. Sağlıklı beslenme sizin için bir yaşam biçimiyse, sağlıklı ve destekleyici gıda olarak sizi tok tutacak besinlere yer vermek istiyorsanız kuru meyveler sizin vazgeçilmeziniz olucaktır.

Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının imalathanesinde kalite kontrol onayı alan yarı mamül kuru meyveler ürün ayıklama ve paketleme personelleri tarafından hijyen prensiplerine uygun olarak, ürün ayıklama ve paketleme kriterlerine göre kuru meyveler ayıklanıp hiçbir katkı maddesi kullanılmadan paketlenerek tekrar kalite kontrol işleminden geçer. Satış kabul kriterlerine uygun ise tartılarak paketlenerek merkez depoya sevk edilir. Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının seçkin misafirlerine sunulmak üzere mağazalara transfer edilir.

Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının kuru meyveleri 7’den 70’e her yaş grubundan misafirlerimizin keyifle tükettiği sağlıklı, lezzetli ürünlerdir. Diyet ve sağlıklı beslenme programlarınızda en doğal tatlı alternatifi olarak kullanabilir, veya çok küçük dokunuşlarla tadına doyulmaz atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalık yada saglıklı ara öğün olarak evinizde acıktığınız her an açlığınızı kolayca yatıştırabilirsiniz. ister okulda, ister kampüste, ister araçta, ister ofiste, ister yogun iş temposunda, ister cadde’de dolaşırken, ister çay saatinde, ister spor öncesi veya sonrasında günlük yaşamın parçasıdır.

Özellikle Malatya’nın yüksek yayla bölgelerinden getirttigimiz iri taneli, etli, kulak memesi yumuşaklığında olup tek tek seçtigimiz Kaba aşı yada Hacı Halil cinsi Sarı kayısı kurumuz, Doğal (günkurusu) kayısı kurumuz, Aydın’ın yüksek yayla bölgelerinden getirttigimiz iri taneli, ince kabuklu, içi tam dolu, tatlılık oranı yüksek, kulak memesi yumuşaklığında olup tek tek seçtigimiz ve şekillendirerek işlediğimiz Dağ yada Süzme cinsi incir kurumuz, Aydın’ın yüksek yayla bölgelerinden getirttigimiz iri taneli, etli, RTE kurutma yöntemi ile kurutuldugu için taze erik yiyormuş hissi vermekte olup tek tek seçtiğimiz Birton yada Stanley cinsi Çekirdeksiz erik kurumuz, Tunceli’nin Ulukale köyünden getirttigimiz, sadece Ulukale köyünde yetişebilen, beyaz renk, gövde sapı yenilebilir incelikte, dolgun, tatlılık oranı yüksek, krom tavalarda bekleterek kulak memesi yumuşaklığına getirdiğimiz, seçtiğimiz Ulukale cinsi dut kurumuz, Filistin’in yada İsrail’in genç ağaçlarından elde edilen hasat ürününden getirttigimiz iri taneli, etli, kulak memesi yumuşaklığından daha yumuşak olup tek tek seçtigimiz medjoul cinsi hurmamız misafirlerimiz tarafından en fazla tercih edilen kuru meyve çeşitlerimizdendir. Medjoul hurma güney Afrika, Ürdün, California’dada yetiştirilmektedir.

Kuru meyvelerimizi pastalardan kurabiyelerden, keklere kadar, sütlü tatlılardan ekmeklerden, salatalara kadar, müslilerden granolalara kadar, bebeğiniz için hazırlayacağınız meyve pürelerinden reçel tariflerine kadar kuru meyveleri sağlıklı tatlı ve yemek tariflerinde leziz bir tamamlayıcı yada benzersiz lezzetler elde etmek için kullanabilirsiniz.
Ayrıca ister süt veya yoğurtla karıştırarak, ister ceviz veya fındık gibi kuruyemişlerle birlikte kendinize hem pratik hem de çok sağlıklı ara öğünler hazırlayabilirsiniz.

Kuru meyveler yüksek lif içerir. İçeriğindeki yüksek lif bağırsakları düzenler, sindirim sistemini destekler. Ayrıca lif açlık hissini bastırmaya yardımcı olur. İlave şeker içermez, bu yüzden diyet yapanlar için uygundur. Ayrıca doğal şeker daha dengeli ve uzun süreli enerji sağlar.
Kuru meyveler C vitamini içerir. C vitamini kan damarlarının, kemiklerin, kıkırdağın, diş etlerinin, cildin ve dişlerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolajen oluşumuna katkıda bulunur. Ayrıca C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.                                                                                               Kuru meyveler yüksek demir içerir. Demir kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumunu destekler, vücutta normal oksijen taşınımına yardımcı olur. Ayrıca demir bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler, hücrelerin bölünmesinde görevi vardır, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasında rol oynar.
Kuru meyveler potasyum içerir. Potasyum, normal kas fonksiyonlarına katkıda bulunur ve kan basıncının korunmasında faydalıdır.

 

Güneşli Bahçe'nin Meyve Kurularını yüksek Kuru Meyve çeşitlerimizle e ticaret sitemiz üzerinden online alışveriş ile tüm Türkiye'ye bir tık mesafedeyiz.Saklı bahçe’nin yemişleri... • App Store
  App Store'dan
  Uygulamayı İndirin.
 • Google Play Store
  Google Play'den
  Uygulamayı İndirin.
 • Müşteri Hizmetleri
  Müşteri Hizmetleri
  0216 467 63 06