Erenköy Mağaza 2 Sipariş Hattı
+90 (216) 467 63 08
+90 (216) 467 63 06
Şaşkınbakkal Mağaza Sipariş Hattı
+90 (216) 368 94 95
+90 (216) 386 60 61
Instagram Blog

Hakkımızda

İyi kuruyemiş içimizden gelir…

Taze bir başlangıç…
Koz İstanbul’un hikayesi Mustafa Er ve ortağının Erkardeşler Kuruyemiş markasıyla, 1974 yılında Şişli ilçesinin Osmanbey semtinde ilk mağazalarını açmalarıyla başladı. Bu ilk adımdan itibaren amaçları hep müşterilerine taze ve kaliteli kuruyemişlerini, kurumeyvelerini kaliteli hizmetle sunmak oldu.

Yeni mağaza…
1978 yılında 1.Levent nispetiye cadde’sinde ikinci mağazasını açan Erkardeşler Kuruyemiş, müşterilerine kaliteli ve taze kuruyemişlerini, kurumeyvelerini sunmayı burada da sürdürdü. Mustafa Er 1984 yılından sonra kardeşi Ali Kadir Er ile 1.Levent’teki mağazasında Erkardeşler Kuruyemiş markası ile satış faaliyetlerini sürdürmeye devam etti.

Olgunlaşma dönemi…
Erkardeşler Kuruyemiş 1990 yılında Şişli Abide-i hürriyet caddesi’nde bir mağaza daha açarak faaliyet alanını genişletti.

Yeni yapılanma…
1996 yılında ikinci nesil olarak Ahmet Er’in firmaya katılmasıyla birlikte firma yeni bir yapılanmaya gitti ve markasını İlgi Kuruyemiş Evi olarak değiştirdi.

Tek mağaza…
İlgi Kuruyemiş Evi 2001 yılında 2.neslin önerisi ile alınan karar sonucu 1.Levent’teki mağazasını kapatarak  Şişli Abide-i hürriyet caddesi’ndeki mağazasında hizmet vermeyi sürdürdü.

A plus ürün, A plus hizmet…
2004 yılında İlgi Kuruyemiş Evi 2.neslin talebi üzerine Yüksek kaliteli ürün ile Yüksek kaliteli hizmeti sunabileceği lokasyon arayışına başladı.

Butik perakendecilik…
2005 yılında Erenköy Bağdat caddesi’nde ikinci mağazasını açan İlgi Kuruyemiş Evi butik perakendecilik anlayışını oluşturmak için Toplam Kalite Yönetimi Sistemi çalışmalarına başladı.

Ticari faaliyet…
2006 yılı başında Mustafa Er ve oglu Ahmet Er ayrı hizmet verme kararı alarak Erenköy Bağdat caddesi’ndeki mağazada ticari faaliyetlerine butik perakendecilik anlayışı ile devam etti.

Aile firmasına katılım…
2006 yılı ortalarında Mustafa Er’in diğer oglu Kadir Er’de firmaya katıldı.

İmalata geçiş…
2008 yılında butik perakendecilik anlayışını geliştirmek için üretim kararı alarak kendi imalathanesini kurdu.

İkinci olgunlaşma dönemi…
İlgi Kuruyemiş Evi 2009 yılında Şaşkınbakkal Bağdat caddesi’nde butik perakendecilik anlayışını güçlü şekilde yansıtan, Bağdat caddesinin tek taş pırlantası niteliğinde olan ikinci mağazasını faaliyete geçirdi.

ISO sertifikaları…
Tecrübelerinin ve prensipli çalışmalarının sonucu 2011 yılında ISO 22000 2005 ve ISO 9001 2008 sertifikalarını aldı.

İkinci yeni yapılanma…
İlgi Kuruyemiş Evi’nin tecrübesi ve deneyimi ile butik üretim ve butik perakendecilik anlayışını sürdürme ve derinleştirme çabası Koz İstanbul markasının 2011/2012 yılında hayata geçmesine yardımcı oldu.

Neden Koz ?
Koz Anadolu’da ceviz anlamına gelir, kabuklu ceviz ve ceviz içi grubu misafirlerimiz tarafından en fazla tercih edilen ürün grubunu markalaştırma isteğinin bir sonucudur.

Tematik tasarımlar…
Koz İstanbul logo, kurumsal kimlik ve ambalaj tasarımları Köklü, Kentli, İmalatçı, Uzman, Özel ve Doğal ürün gamı olan bir marka imajını taşıyacak nitelikte konusunda çok iyi tasarımcılarla çalıştı.

Yenilik…
İlgi Kuruyemiş Evi 2012 yılı Ağustos ayı itibari ile Koz İstanbul markası ve konsepti doğrultusunda İlgi Kuruyemiş Evi markasını Koz İstanbul markası ile değiştirdi.

Büyüme…
Koz İstanbul 2012 yılı Kasım ayında Kadıköy tarihi çarşıda 3.cadde mağazasını faaliyete geçirdi.

Ar-Ge çalışmaları…
Koz İstanbul 2013 yılı itibari ile imalathane ekibini büyüterek, konusunda uzman şeflerden danışmanlık alarak yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları sonucunda El yapımı Belçika çikolatası ile yüksek kalitedeki kuruyemiş ve kuru meyvelerini çeşitlilikle buluşturarak misafirlerinin deneyimine sundu. Ayrıca Avrupa’da fruit roll adı altında sunulan ve Türkiye’de sadece Koz İstanbul mağazalarında bulunan  %100 şeker ilavesiz rulo şeftali, çilek, elma, vişne, nar, kayısı ve erik pestillerini misafirlerinin deneyimine sundu.

Olmazsa olmazlarımız…
•Butik üretim ve butik perakendecilik’ten ödün vermeden uzman kuruluş anlayışı ile taçlandırarak misafirlerine ürün ve hizmet sunmak.

•Türkiye’de bulunmayan yada nadir bulunan Koz İstanbul ürünleri ve çeşitliliğini yılın 12 ayı aynı standarda sunabilmenin çabasında olmak.

•Yarım asırlık ticari geçmişini ve iki nesillik birikimini yanına alarak, gelecek nesillerinde katkısıyla Avrupa’daki asırlık geçmişe ve deneyime sahip firmalarla aynı noktaya ulaşma hedefi ve vizyonu içerisinde çalışmak.

Yeni bir başlangıç…
2018 yılı eylül ayı itibari ile Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazaları olarak Koz Koşulsuz Müşteri Mutluluğu Anlayışı ile misafirlerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Şimdi…
2022 yılı sonlarında çalışmalarına başladığı koz1974.com online alışveriş sitesi ile ;
Saklı Bahçe’nin yemişleri niteliğinde olan Kuruyemişlerini, Kuru meyvelerini ve Yüksek çeşitliliğini, Taze ceviz, Taze badem tadında ki Özel buzlu ceviz ve Özel buzlu bademlerini, % 100 şeker ilavesiz rulo meyve pestillerini, El yapımı Belçika çikolatalarını, El yapımı Belçika çikolatası ile kaplı doğal kuru meyvelerini, Datça bademi ve 1.kalite boz antep fıstık ile yapılmış, şeker oranı çok düşük El yapımı badem ve fıstık ezmelerini tüm Türkiye’nin her köşesindeki misafirlerimize bir tık mesafe uzaklığında deneyimletme çabası ve mutluluğu içerisindedir.

Zevk, şevk ve aşk ile…

 • App Store
  App Store'dan
  Uygulamayı İndirin.
 • Google Play Store
  Google Play'den
  Uygulamayı İndirin.
 • Müşteri Hizmetleri
  Müşteri Hizmetleri
  0216 467 63 06