Erenköy Mağaza 2 Sipariş Hattı
+90 (216) 467 63 08
+90 (216) 467 63 06
Şaşkınbakkal Mağaza Sipariş Hattı
+90 (216) 368 94 95
+90 (216) 386 60 61
Instagram Blog

Dogal / Çiğ Yemişler

Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının markası olan Koz’un çıkış hikayesi ceviz meyvesidir. Koz Farsça’da ceviz anlamına gelir, fakat dil ve kültür etkileşiminden sebep güzel anadolu’muzun bazı bölgelerinde ceviz, koz olarak isimlendirilmektedir. Kahraman maraş’ta Kozlu dere ilçesi, Ceviz ağaçlarının dere kenarında bol olmasından dolayı Kozlu dere ismini almıştır. İstanbul’un Beykoz ilçesi adını bölgede bulunan ceviz ağaçlarının bolluğundan almıştır. Ayrıca ceviz grubu firmamızın en fazla talep gören ürün grubu olması nedeniyle ceviz’i Koz İstanbul olarak markalaştırma düşüncesi ortaya çıkmıştır.

Doğa eczanesinin bir mucizesi olarak ceviz ; Fiziki özellikleri, besin çeşiti ile biz insanoğluna büyük bir mesaj iletiyor ceviz. Bir cevizi elinize alınca, en dışında yeşil kabuk, sonra odunsu bir yapı, daha sonra ince bir zar ve en içte de beyaz bir yapıyla karşılaşırız. Yeşil kabuğu ile kafa derisine, sert kabuğu ile kafatasına, içindeki zarı ile beyin zarına, meyvesiyle de beyne benzeyen harika bir gıdadır ceviz. Hem görünüşüyle, hem de kimyasal yapısıyla adeta “Ben beyin için yaratıldım” der gibi. Doğada ceviz dışında gümüş iyonu ihtiva eden meyve olmadığı gibi, gümüş iyonuna insan bedeninde ihtiyaç duyan tek organın ise beyin olması bilhayli ilginçtir. Bilimin sırlarını çözemediği beyin, nöronlar arasındaki elektronik vazifeleri gümüş iyonu sayesinde gerçekleştirir. Ayrıca içerdiği yüksek demir ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan diğer faydaları saymakla bitmez.

Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazaları olarak toplumsal sosyokültürel yapımızın derinliklerine bu kadar nüfuz etmiş bir meyveyi, insanoğlunun en komplike organı olan beyin ile bu denli benzerlik ve fayda ilişkisini kuran bir meyve ile markalaştırmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Güzel ülkemizin verimli topraklarından tüm dünyaya ulaşan dogal-çiğ yemişlerin dillere destan lezzetleri ve faydalarıyla hepimizin beslenmesinde olmazsa olmaz eşlikçilerdendir.
Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının imalathanesinde kalite kontrol onayı alan yarı mamül dogal-çiğ yemişler ürün ayıklama personelleri tarafından hijyen prensiplerine uygun olarak, ürün ayıklama kriterlerine göre dogal-çiğ yemişler ayıklanarak, tekrar kalite kontrol işleminden geçer. Satış kabul kriterlerine uygun ise tartılarak paketlenerek merkez depoya sevk edilir. Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının seçkin misafirlerine sunulmak üzere mağazalara transfer edilir.

Koz İstanbul Erenköy-Şaşkınbakkal mağazalarının doğal-çiğ yemişleri 7’den 70’e her yaş grubundan misafirlerimizin keyifle tükettiği sağlıklı, lezzetli ürünlerdir. Sağlıklı atıştırmalık yada saglıklı ara öğün olarak evinizde acıktığınız her an açlığınızı kolayca yatıştırabilirsiniz. ister okulda, ister kampüste, ister araçta, ister ofiste, ister yogun iş temposunda, ister cadde’de dolaşırken, ister çay saatinde, ister spor öncesi veya sonrasında günlük yaşamın parçasıdır. Kendi beden sağlığınız için bir güzellik yapmak istiyorsanız, günlük dengeli beslenme düzeninize mutlaka eklemeniz gereken dogal-çiğ yemişler hem kahvaltılar hem de ara öğünler için birebirdir.

Kendisine zaman yaratarak sağlık dolu keyif yapmak isteyenlere, kalori açısından da rahatlıkla tüketebilecekleri Özel kahraman maraş ceviz içi, Doğal pecan ceviz içi, Özel doğal Datça badem içi, Özel doğal zarı soyulmuş badem içi, Doğal Brezilya badem içi, Doğal Fındık İçi, Doğal macadamıa fındık içi, Dogal Cashew Fıstık içi, Özel doğal kabak çekirdek size ihtiyacınız olan enerjiyi vermek için hep hazır.

Üstelik dogal-çiğ yemişleri dilerseniz kurabiyelerden, keklere kadar, ekmeklerden, salatalara kadar, müslilerden granolalara kadar, sağlıklı tatlı ve ara öğün tariflerinde leziz bir tamamlayıcı yada benzersiz lezzetler elde etmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca ister süt veya yoğurtla karıştırarak hem pratik hem de çok sağlıklı ara öğünler hazırlayabilirsiniz.

Dogal-çiğ yemişlerde demir bulunur. Demir kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumunu destekler, vücutta normal oksijen taşınımına yardımcı olur. Ayrıca demir bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler, hücrelerin bölünmesi ile yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasında rol oynar.                                                                                                                             Dogal-çiğ yemişler yüksek lif içerir, içerigindeki yüksek lif bağırsakları düzenler, sindirim sistemini destekler. Ayrıca lif, açlık hissini bastırmaya yardımcı olur. Dogal-çiğ yemişler kalsiyum içerir. Kalsiyum normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur, normal kas fonksiyonunu destekler ve sindirim enzimlerinin normal fonksiyonuna fayda sunar. Dogal-çiğ yemişler protein içerir. Protein kas kütlesinin artışına ve korunmasına katkıda bulunur, normal kemiklerin korunmasını destekler. Dogal-çiğ yemişler potasyum içerir. Potasyum, normal kas fonksiyonlarına katkıda bulunur ve kan basıncının korunmasında faydalıdır. Dogal-çiğ yemişler tekli ve/veya çoklu doymamış yağ asidi içerir. Diyette doymuş yağların doymamış yağlarla yer değiştirmesi normal kan kolesterol düzeyinin korunmasına katkıda bulunur.

 

Yüksek Doğal/Çiğ yemiş çeşitlerimizle e ticaret sitemiz üzerinden online alışveriş ile tüm Türkiye'ye bir tık mesafedeyiz.Yaşasın sağlıklı hayat...

  • App Store
  App Store'dan
  Uygulamayı İndirin.
 • Google Play Store
  Google Play'den
  Uygulamayı İndirin.
 • Müşteri Hizmetleri
  Müşteri Hizmetleri
  0216 467 63 06